Spotkanie z kapitanem Andrzejem Jankowskim „Kapitan Andy”

utworzone przez

„Captain Andy”, Andrzej Jankowski, żeglarz, pisarz i podróżnik. Były rzecznik podziemnego NZS. Dyplomata i absolwent Oxfordu. A przede wszystkim wielki pasjonat i marzyciel, realizujący, czasem za dużą cenę wyrzeczeń i ogromnej pracy i wysiłku, najśmielsze ludzkie marzenia o szczęściu.

Spotkanie odbędzie się dnia 23 września o godzinie 15.30 (Via dei Somaschi 12 w Elmas) i będzie okazją do zapoznania się z książką „Nazywam się życie”, która ma zostać wydana w tym roku. Sardynia i Cagliari to jeden z etapów 7-letniej podróży dookoła świata. Książka zaprasza nas do przygody, niezwykłej i głębokiej podróży przez życie. Opisując w lekki, często zabawny sposób drobne, ale zawsze autentyczne zdarzenia ze swego życia, pokazuje różnorodność świata i doświadczeń, jakie stały się jego udziałem. Zabiera nas na chwilę na Spitsbergen, w stronę bieguna północnego i na niebiańską plażę na Oceanie Indyjskim.

Ale to jedynie wierzchołek góry lodowej, którą opisuje tak barwnie, bo książka poświęcona i dedykowana jest przede wszystkim życiu i radości życia. Ukazuje, jakim cudem może być życie pojedynczego człowieka i jaką tajemnica jesteśmy my, ludzie, zwierzęta i rośliny, a nawet planety i gwiazdy, połączone wielką energią życia we wszechświecie. Z pokładu jachtu żaglowego w rejsie dookoła Świata wiele rzeczy, spraw widać lepiej, wyraźniej, bo to przestrzeń nieograniczona ziemskimi troskami i zasadami. Captain Andy zabiera nas w „niekończącą się nigdy podróż życia, którego i ty, i ja – jak pisze autor – jesteśmy wspaniałą częścią, i która nigdy się nie kończy”.

 

 

Może chcesz się dowiedzieć więcej?