Spotkanie polsko-sardyńskie online.

utworzone przez

20 grudnia o godzinie 11:00 odbędzie się wirtualne spotkanie dwóch organizacji: Stowarzyszenia Sardyńczyków „Shardana” w Polsce i Stowarzyszenia Polaków na Sardynii „Aquila Bianca”. Spotkanie będzie okazją do wymiany naszych doświadczeń jako emigrantów, do rozmowy o naszych kulturach i tradycjach.

Wydarzenie będzie prowadzone w trzech językach: polskim, włoskim i – aby umożliwić społeczności Głuchych Polaków śledzenie tego wydarzenia – również w polskim języku migowym. Wezmą w nim udział goście z Sardynii i Polski.

Tenores z Neoneli (https://www.facebook.com/TenoresdiNeoneli/ ) zaprezentują trzy utwory przy akompaniamencie mistrza Orlando Mascia „launeddas”. Grupa ma zaplanowane na wiosnę 2021 roku dwa koncerty w Warszawie i Krakowie.

Z Kartuz połączymy się natomiast z polskim chórem żeńskim Cartusia (https://www.facebook.com/chorcartusia), który wykona kolędę oraz utwór skomponowany przez słynnego mistrza i kompozytora sardyńskiego, Mariano Garau (https://www.marianogarau.org).

 Porozmawiamy również o tradycjach świątecznych i typowych daniach przygotowywanych z tej okazji,  przekażemy sobie wzajemnie życzenia, a polsko- sardyńska rodzina zaśpiewa dwie kolędy.

 Na spotkanie zaproszeni zostali również Konsul RP w Rzymie, Agata Ibek-Wojtasik, oraz Ambasador Włoch w Polsce, Aldo Amati, a także prezesi i przedstawiciele innych stowarzyszeń oraz organizacji zrzeszających emigrantów sardyńskich.

 Wydarzenie zostanie nagrane, a następnie wyemitowane przez sardyńską telewizję Telesardegna w ramach programu o emigracji sardyńskiej.

 

Może chcesz się dowiedzieć więcej?