Polskie Biznesy

Sport i Wycieczki

Przewodnicy i wycieczki po regionie, szkoly sportów wodnych oraz książki w języku polskim

Unlimited Travel Sardinia

Mam na imię Agnieszka.

Jestem licencjonowanym pilotem oraz przewodnikiem lokalnym po Sardynii oraz właścicielką firmy Unlimited Travel Sardinia. Powstała ona z niesamowitej pasji, którą darzę to cudowne miejsce, jakim jest właśnie Sardynia.

Mieszkam na tej wyspie od sześciu lat i można powiedzieć, iż zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia. Dlatego też kocham to co robię i wkładam w swoją pracę całe serce.

Moja firma zajmuje się kompleksową organizacją pobytów na Sardynii dla grup lub firm.

Staramy się, aby nasi goście dowiedzieli się jak najwięcej o realiach życia na Sardynii, o Sardyńczykach, o historii, a przy okazji poznali i zwiedzili mnóstwo zabytków i ciekawych miejsc na wyspie. Prezentujemy również miejsca, gdzie można zjeść wyśmienite przysmaki kuchni sardyńskiej.

Nasze długoletnie doświadczenie pozwoliło nam także na opracowanie atrakcyjnych programów tematycznych dla grup.

W razie potrzeby znajdujemy dla naszych klientów odpowiednie dla ich potrzeb i możliwości finansowych miejsca wypoczynku, począwszy od rodzinnego pensjonatu aż po luksusowe hotele z wyposażonymi salami konferencyjnymi.

Nasza oferta obejmuje między innymi:

 • Pośrednictwo w organizacji noclegów (szeroka baza noclegowa – hotele, domy wakacyjne, B&B, gospodarstwa agroturystyczne)
 • Standardowe lub „szyte na miarę” wycieczki z polskojęzycznym przewodnikiem
 • wyjazdy firmowe
 • obsługa konferencji i koncertów
 • wypożyczanie samochodów, motocykli lub skuterów (konkurencyjne ceny oraz minimalny wkład własny)
 • transfery lotniskowe
 • przejazdy wahadłowe

Sardynia to nie tylko morze oraz przepiękne plaże…

Wielu ludzi przyjeżdża na wyspę aby podziwiać jej niesamowite wybrzeże, lecz to jeszcze nie do końca odkryte przez turystów miejsce ma do zaoferowania o wiele więcej… Urocze miasteczka, nuraghi, czyli tajemnicze budowle, będące symbolem Sardynii, głęboko zakorzenione tradycje, bogaty folklor, historia, sztuka, unikatowe wydarzenia takie jak sardyński karnawał czy słynny festiwal ‘Jesień w Barbagii’, no i to co ostatnio coraz częściej interesuje turystów , a mianowicie enogastronomia…

Zapraszam do kontaktu!

Agnieszka Chmist

www.unlimitedtravelsardinia.com 

Messenger: Unlimited Travel Sardinia,

Whatsapp: +39 3886217564

Sirena Sardinia Diving School

Cześć, ciao, hi!

Innamorati della Sardegna”, czyli po prostu zakochani w Sardynii”. To stwierdzenie pasuje do nas idealnie. Już od pierwszych kroków na tej niesamowitej wyspie wiedzieliśmy, że jest to nasze miejsce do życia. Sardynia pozwala na uprawianie wszystkich sportów, które kochamy, a co najważniejsze jest idealna do uprawiania turystyki nurkowej. Właśnie dlatego postanowiliśmy tu stworzyć-jedyne na wyspie-Polskie Centrum Nurkowe.

W ofercie naszego Centrum znajdziecie wycieczki łodzią typu RIB po okolicznych, urokliwych zatoczkach połączone ze snorkelingiem, intro nurkowym, kursami nurkowymi na każdym poziomie (od początkujących do zaawansowanych) oraz nurkowanie z przewodnikiem doskonale znającym podwodne spoty naszego regionu.

Miejsca, w których nurkujemy, mają bardzo ciekawe dno morskie. Zobaczymy tu groty, wysokie ściany, korytarze, wąwozy czy formacje wulkaniczne. Jest to obszar przemieszczania się ławic tuńczyka, a w wśród podwodnych łąk posydonii można zobaczyć manty, delfiny oraz żółwie!

Ze względu na bogatą historię wyspy pod wodą znajduje się mnóstwo wraków i obiektów z różnych epok, takich jak kotwice, amfory oraz zagubione ładunki.

Jeżeli chcecie skorzystać z naszej oferty zapraszamy do kontaktu!

W razie potrzeby doradzamy również przy wyborze noclegów i podpowiadamy jak możecie spędzić swoje aktywne wakacje na Sardynii.

Last but not least: mówimy także w języku włoskim i angielskim.

Dominika i Piotrek

www.sirenasardinia.com

e-mail: sirenasardinia@gmail.com

Messenger: Sirena Sardinia Diving School

Whatsapp: +39 3899173185

Noleggio Albacora

Wycieczki łodzią motorową po parku narodowym „La Maddalena” i po południowej Korsyce.

Jeśli chcesz odkryć zapierające dech w piersiach krajobrazy i zanurzyć się w magicznej i fascynującej atmosferze, zapraszamy na wspaniałą wycieczkę na La Maddalena. Poznasz wszystkie uroki tego zakątka Sardynii podróżując z nami bezpiecznie i będąc w pełni zrelaksowanym.

„Albacora”, nasz 15-metrowy„Bertram” gwarantuje wysoki komfort dla rodzin czy grup do maks. 12 osób. Na pokładzie oferujemy „aperitivo”, obiady z przystawkami, desery i owoce oraz napoje.

W razie potrzeby organizujemy również przyjęcia i różnego rodzaju imprezy z możliwością noclegu.

Jesteśmy też oczywiście w stanie elastycznie dostosować terminy oraz miejsca startu do potrzeb klienta.

Zapraszamy do kontaktu!

Ewelina Falenciak

mail: eevelia@hotmail.it

Messenger: Albacora noleggio occasionale

Whatsapp: +39 345 396 8432

CFNAUTICA SRLS

Stocznia pod nazwą „Fara” założona została w 1995 roku w La Maddalena, w Regionie Watykańskim, u wrót archipelagu La Maddalena i Costa Smeralda.

Od 2011 roku jedną jej z szefowych została Polka, pani Ewelina Falenciak. W 2017 stocznia zmieniła nazwę na CFNAUTICA SRLS i od tego momentu pani Ewelina prowadzi ją samodzielnie.

Wyśmienita technika rzemieślnicza, pasja oraz doświadczenie zdobyte przez dziesiątki lat sprawiły, że CFNAUTICA SRLS stała się punktem odniesienia dla pasjonatów rekreacyjnych sportów wodnych na północnej Sardynii.

Oferta CFNAUTICA SRLS jest szeroka, bo obejmuje zarówno konserwacje, renowacje oraz przechowywanie łodzi czy jachtów jak i sprzedaż używanych jednostek – oczywiście po dokładnym przeglądzie i z gwarancją.

Usługi CFNAUTICA SRLS w detalu:

 • transporty morskie i inne
 • wyciąganie i wodowanie za pomocą dźwigów samojezdnych do 160 t
 • konserwacje silników zaburtowych, pokładowych i rufowych
 • stolarstwo okrętowe (drewno i inne materiały)
 • naprawa i konserwacja podkładów z żywicy oraz malowanie
 • piaskowanie
 • wynajem dźwigów do 160 ton
 • wynajem wózków hydraulicznych do 40 ton
 • wynajem platform nożycowych (max 12m wysokości)
 • wynajem pontonów
 • wynajem miejsc postojowych
 • wynajem krytych i niekrytych miejsc do przechowywania
 • usługa paliwowa (stacja benyznowa w odległości 100 metrów)

Ewelina Falenciak Fara

e-mail: cfnautica@hotmail.it

Messenger: Cfnautica SRLS

Whatsapp: +39 340 846 9888

oferty specjalne

Należysz już do stowarzyszenia?

Jeżeli należysz do stowarzyszenia to mamy dla Ciebie zarezerwowane różnego rodzaju zniżki i oferty.