O Nas

Poznaj Nasze Stowarzyszenie

.

Prezes

Dagmara Górska

Gdańszczanka, po ukończeniu nauki w Szkole Biznesu i Marketingu zdecydowała się na krótki, 4-miesięczny wyjazd do Włoch. Została na Półwyspie Apenińskim przez 26 lata. Mieszkała w różnych regionach kraju: od Alp po Sycylię, ale za każdym razem wracała na Sardynię, gdzie ma swój dom, przyjaciół i całe życie. Od 2015 r. współzałożycielka  Stowarzyszenia Kultury Polsko-Sardyńskiej. W związku ze swoją pracą, często wyjeżdża do Niemiec, gdzie współpracuje z wieloma klubami sardyńskimi. W Hamburgu współorganizuje  sardyńskie  festiwale i wydarzenia  kulturalne.

Viceprezes

Krystyna Szulczyńska

Urodzona w Krakowie, od dwudziesu lat mieszka na stałe we Włoszech, najpierw przez dziewięć lat w Rzymie, obecnie na Sardynii, z mężem i trójką dzieci. Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracuje jako tłumaczka, głównie literatury młodzieżowej, ale też tekstów specjalistycznych, w tym prawniczych i medycznych.

W Rzymie współpracowała z Instytutem Polskim, zajmując się tłumaczeniem włoskiej poezji i pisaniem artykułów o sztuce (opublikowanych w „Nowej Okolicy Poetów”). Przez trzy lata pracowała jako korespondentka Polskiego Radia, przygotowując materiały na temat wydarzeń artystycznych we Włoszech. W latach 2018-2019 uczyła angielskiego w dwujęzycznym przedszkolu Up School w Cagliari.

Nauczyciel

Agnieszka Misiewicz

Animatorka kultury, przez ostatnie lata inspicjentka i pedagożka teatru w Teatrze Polskim w Poznaniu. Prowadziła wiele warsztatów teatralnych oraz języka migowego i wsparcia osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu. Obecnie zajmuje się przede wszystkim dostępnością kultury (tłumaczenie na język migowy, audiodeskrypcja dla niewidomych). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za projekt „Otwarta skarbnica legend i baśni” w ramach programu Kultura w sieci. Ma zamiar zostać pierwszą Polką znającą tabarkino.

nauczyciel Olbia

Brygida Narloch

Pochodzi z Nowego Dworu Gdańskiego, od dwudziestu jeden lat mieszka na stałe na Sardynii z mężem i dwójką dzieci, które bardzo dobrze mówią po polsku. Z zawodu jest nauczycielem nauczania początkowego i wychowania muzycznego. W Polsce przez trzynaście lat uczyła w szkole podstawowej.

W Olbii, gdzie mieszka, organizuje wiele projektów muzycznych dla dzieci w różnym wieku. Natomiast podczas sezonu letniego na Sardynii prowadzi zajęcia w jednej ze szkółek żeglarskich. Jej pasją są wędrówki po górach i oczywiście żeglarstwo.

Napisz do Nas

09128 Cagliari, Sardynia
+39 3408198831
info@polacynasarynii.pl