O Nas

Poznaj Nasze Stowarzyszenie

.

Prezes

Dagmara Górska

Gdańszczanka, po ukończeniu nauki w Szkole Biznesu i Marketingu zdecydowała się na krótki, 4-miesięczny wyjazd do Włoch. Została na Półwyspie Apenińskim przez 26 lata. Mieszkała w różnych regionach kraju: od Alp po Sycylię, ale za każdym razem wracała na Sardynię, gdzie ma swój dom, przyjaciół i całe życie. Od 2015 r. współzałożycielka  Stowarzyszenia Kultury Polsko-Sardyńskiej. W związku ze swoją pracą, często wyjeżdża do Niemiec, gdzie współpracuje z wieloma klubami sardyńskimi. W Hamburgu współorganizuje  sardyńskie  festiwale i wydarzenia  kulturalne.

Nauczyciel

Agnieszka Misiewicz

Animatorka kultury, przez ostatnie lata inspicjentka i pedagożka teatru w Teatrze Polskim w Poznaniu. Prowadziła wiele warsztatów teatralnych oraz języka migowego i wsparcia osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu. Obecnie zajmuje się przede wszystkim dostępnością kultury (tłumaczenie na język migowy, audiodeskrypcja dla niewidomych). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za projekt „Otwarta skarbnica legend i baśni” w ramach programu Kultura w sieci. Ma zamiar zostać pierwszą Polką znającą tabarkino.

nauczyciel Olbia

Brygida Narloch

Pochodzi z Nowego Dworu Gdańskiego, od dwudziestu jeden lat mieszka na stałe na Sardynii z mężem i dwójką dzieci, które bardzo dobrze mówią po polsku. Z zawodu jest nauczycielem nauczania początkowego i wychowania muzycznego. W Polsce przez trzynaście lat uczyła w szkole podstawowej.

W Olbii, gdzie mieszka, organizuje wiele projektów muzycznych dla dzieci w różnym wieku. Natomiast podczas sezonu letniego na Sardynii prowadzi zajęcia w jednej ze szkółek żeglarskich. Jej pasją są wędrówki po górach i oczywiście żeglarstwo.

Napisz do Nas

09128 Cagliari, Sardynia
+39 3408198831
info@polacynasarynii.pl

ASSOCIAZIONE CULTURALE POLACCO SARDA OTRZYMAŁA DOFINANSOWANIE ZE ŚRODKÓW  KANCELARII PREZESA RADY MINISTRÓW W RAMACH KONKURSU „POLONIA I POLACY ZA GRANICĄ 2023”. NAZWA ZADANIA PUBLICZNEGO: Rozwijanie struktur organizacji polonijnych na świecie. KWOTA DOTACJI: 20,000 PLN. DATA ZAWARCIA UMOWY NA REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO: 20.07.2023 R. ZADANIE PUBLICZNE PN. Wsparcie Struktur Organizacji Polonijnych – Austria, Hiszpania, Czechy, Słowacja, Węgry, Włochy POLEGA NA DOFINANSOWANIU KOSZTÓW ZWIĄZANYCH Z Kontynuacją i rozwójem ośrodka informacyjnego dla Polonii sardyńskiej i Włochów udających się do Polski.

PUBLIKACJA WYRAŻA JEDYNIE POGLĄDY AUTORA/ÓW I NIE MOŻE BYĆ UTOŻSAMIANA Z OFICJALNYM STANOWISKIEM KANCELARII PREZESA RADY MINISTRÓW