kiermasze w Cagliari

Kiermasze świąteczne w Cagliari

utworzone przez

W Cagliari na Piazza San Michele, Piazza Lazzaretto w Sant’Elia, Piazza Giovanni XXIII, Piazza Italia odbędą się w grudniu kolorowe kiermasze i imprezy bożenarodzeniowe.

Już niedzielę, 5.12. na Piazza San Michele będzie można podziwiać wioskę bożonarodzeniową z tronem św. Mikołaja, występy artystów ulicznych oraz animatorów Superanimatori, wiodącej agencji animacji na Sardynii. Zbiórka o godz. 11. 30 przed kościołem.

Impreza ta zostanie powtórzona o tej samej porze 23 grudnia na Piazza Italia w Pirri, 26 grudnia na Piazza Giovanni i 28 grudnia, w ostatnim dniu imprezy, na piazzale del Lazzareto w Sant’Elia.

Z kolei w Centrum Kongresowym odbędzie się Vivi il Natale. Rozpocznie się ono 8., w dniu Niepokalanego Poczęcia i potrwa do 12 grudnia. Po kilkudniowej przerwie impreza ta odbędzie się ponownie w dniach od 16 do 19 grudnia.

W kongresowych pawilonach Fiera di Cagliari na Viale Diaz, odświętnie udekorowanych na tę okazję, z wyświetlanymi na ścianach scenami bożonarodzeniowymi i śniegiem z armatkek śnieżnych, będzie można odwiedzić jarmark bożonarodzeniowy. Jego gościem honorowym będzie sam św. Mikołaj. Siedziąc na swoim wielkim czerwonym tronie, będzie czytał listy od sardyńskich dzieci. Towarzyszyć mu będą uliczni performerzy oraz maskotki Superanimatorów.

Miłośnicy statków pirackich będą mogli wejść na pokład prawdziwego galeonu, udostępnionego przez Dowództwo Wojskowe Armii Regionu Sardynii i skosztować tam dań z małżami, przygotowanych oczywiście przez korsarzy w kuchni Polowej Brygady z Sassari. 😁

 

 

Może chcesz się dowiedzieć więcej?